Крива Лука - туристичне село. 

Замальовки з веломандрів.


Від Слов'янська до Кривої Луки близько 38 км. Я вже не вперше долаю цю дорогу на ровері і не вперше я у Кривій Луці, у цьому дивовижному селі, розташованому поряд з заповідником Крейдова флора, на березі Сіверського Донця.
І кожного разу, буваючи тут, я не перестаю вражатися красою крейдяних холмів, які оточують вигин ріки. 
Я давно зазивала сюди роверистів покатати, но все якось не складалося, і от нарешті команда зібралася і ми рушили.
Звісно, що такою великою командою, з різним рівнем підготовки не так легко здолати таку відстань. Дорога зайняла близько трех годин. І от нарешті ми прибули. Нас, звісно чекали! Бо у селі живуть мої друзі-переселенці Яна Синиця та Леонід Довгий. Спочатку нас з дороги почастували смачнючим чаєм з бутербродами
А тоді, до справи взявся фотомайстер Леонід Довгий, людина, яка закохана у свій рідний край. У сільскому клубі зараз експонується виставка його фотопейзажів і Леонід Миколайович довго розповідає про техніку створення таких робіт, про світло, про розташування фотокамери, і ще, багато таких речей на яких я не розуміюся. Але фотороботи надзвичано гарні. Планується що ця виставка поїде по містах України, покаже красу Донеччини та сприяє залученню сюди туристів. Бо Яна і Леонід Миколайович є авторами проекту Крива Лука - туристичне село і багато роблять для розвиитку сільскої громади і розвитку туристичної привабливості Донеччини
Заповідник Крейдяна Флора. Фоторобота Л.Довгого

Виставкова зала у сільскому клубі

Гіпсова шахта. Фото Л.Довгий

Глиняний кар'єр

Леонід Миколайович розповідає про свої фото

А ми уважно слухаємо
Перепочивши, відправляємось до заповіднику Крейдяна флора.
Вхід на територію заповідника заборонений, тому ми піднімаємось на гору (у місцевих вона називається Верблюдка) у супроводі Яни, не порушуючи межі заповідника.




І тут перед нами відкривається дивовижна краса цього місця. Яна розповідає нам про історію села, яке почало заселятися приблизно у 1740-1750 роках. Перша згадка про слободу Крива Лука у академіка Гіндельштендта у 1774 році, після його подорожі по Слобідській Україні.У 1707-1709 роках відбулося повстання козаків під керівництвом Кіндратія Булавіна, яке відзначається в історичних довідниках як великий збройний виступ козаків та селян проти соціального гноблення. Саме тут, біля  урочища Крива Лука відбулася рішуча подія повстання - бій Семена Драного з царськими військами.
Ми слухаємо Янину оповідь, її біль за ту справу, яку вона робить, надихаємось красою крейдяних гір, милуємось вигином річки, намагаємось зазирнути за горизонт і визначитись - де Лиман, де Ямпіль, де Слов'янськ?
Яна Синиця розповідає про крейдяну флору

Крейдяна флора







Трохи втомлені, спускаємось з гори і йдемо на подвір'я до Леоніда Миколайовича, де для нас накритий стіл та приготвлені його дружиною найсмачнющі манти. Обід. відпочиваємо, нахвалюємо манти, запиваємо узваром, дякуємо хазяям, та спускаємось вниз до річки. Тут з ініціативи все тих же Яни Синиці та Леоніда Довгого за допомогою місцевих мешканців обладнаний невеликий пляж. Швиденько роздягаємось та пірнаємо у чисту прохолодну воду. 
Така зустріч була у нас у Кривій Луці. Далі - дорога додому. Чомусь вирішили їхати трохи іншим шляхом, через Каленики, Миколаївку. Ця дорога хоча й по карті коротша, насправді складніша, бо вона весь час вгору, без тіні, по полях. Зате ми змогли помилуватися полями соняшників та ромашок. Великі лани налитої пшениці дійсно зачаровують, і коли дивишся на ці лани, а над ними голубе чисте небо, то душа радіє за свій рідний край.







Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Слов'янський курорт